Okolica


Chata znajduje się w śląskiej części Karkonoszy zaraz pod Śnieżką w Karpaczu.

Miejscowość wypoczynkowa dysponuje infrastrukturą, odpowiadającą jak najbardziej eurpoejskim standardom, jak na przykład rozbudowanymi ulicami, różnorodną gastronomią, starannie odnowionymi zabytkami, wyciągami krzesełkowymi i orczykami oraz nowoczesnym letnim torem saneczkowym.

Niedaleko w Ścięgnach znajduje się Miasteczko Westernowe (Western City), stojące otworem dla wszystkich zainteresowanych. Najważniejsze atrakcje miasta objeżdża kolejka, kursująca bardzo często między Kościółkiem Wang, centrum miasta i Miasteczkiem Westernowym.

Szczególnie godny uwagi jest unikatowy norweski Kościółek Wang, zbudowany według oryginału w górnej części miasta.

Karpacz - Miasto


 

 

Latem można korzystać z odkrytego basenu, letniego toru saneczkowego, wypożyczalni rowerów oraz rozbudowanej i dobrze oznakowanej sieci szlaków turystycznych.

Z kolei zimą czekają trasy biegowe oraz zjazdowe o różnym stopniu trudności (częściowo naśnieżane i oświetlone) poniżej Śnieżki i Kopy, wyposażone w kolejki linowe i wyciągi . Szkółki narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu dopełniają oferty. Sauna i kryty basen są do dyspozycji w orbisowskim hotelu »Skalny« niedaleko chaty. Kuligi ukażą Państwu całe piękno regionu.

Karpacz był już w latach trzydziestych ubiegłego stulecia ulubionym miejscem wypoczynku Berlińczyków i Wrocławian, czego można się dowiedzieć zaglądając do starych statystyk.

www.karpacz.pl